Jajo

Katastrofa 1

Dwa słowa o egg bup. Czyli zasadniczo jajko na miękko w bule, takie sympatyczne brytyjskie dziwactwo śniadaniowe, i teraz rozumiesz, jak mówię ‚na miękko’, to nie są to żarty zupełnie w ogóle. Jak już uporasz się ze skutkami katastrofy wynikłej z nadgryzienia jednej strony bułki, czyli przejrzysz na zalane wzburzonym żółtkiem oczy, i zmienisz tiszert, wtedy w poczuciu złudnego bezpieczeństwa nadgryzasz bułę z drugiej strony, i tu następuje już prawdziwy jajeczny armageddon, albowiem jajka są DWA i świat eksploduje i zamiera w odartej z godności ciszy, przerywanej jedynie zduszonymi chichotami przy stolikach dookoła.

Ja nie wiem jak oni to jedzą, to musi być sprawa genetyki. W każdym razie planując zakup egg bup polecam zaopatrzyć się w odzież ochronną i okulary takie do spawania może, i ołówek do sklecenia na szybko kilku ostatnich słów do rodziny.

 

Katastrofa 2

Ten moment, kiedy w kafei piękny dwudziestoletni co rusz rzuca ci spojrzenie, tudzież półuśmiech, i natychmiast jakoś tak automatycznie prostujesz plecki, ogarniasz wdzięcznym ruchem nadgarstka chaos na głowie i wypychasz lekko dolną szczękę celem prowizorycznej korekty opadającego owalu twarzy; ten właśnie moment, kiedy nagle i cudownie odmłodniałaś o osiem kilo i schudłaś o 15 lat.. i wtedy idziesz do kibla i zdajesz sobie sprawę, że zasadniczo to jednak raczej chodzi o to, że masz na twarzy zaschnięty kawałek jajka.
Bum.

3 myśli na temat “Jajo

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: