Drzazga

Małe życie też jest ważne, powiedziałam z pozycji człowieka, który wymienia uwagi o pogodzie z pająkami w łazience. I z pozycji człowieka, który stoi w kolejce za zgarbionym dziadkiem, i serce mu krwawi, że u dziadka w koszyku kurczak do mikrofali, najtańsze czekoladowe herbatniki, pianka do golenia za pół ceny i dwie marchewki. I że najwyraźniej nie ma w zgarbionym dziadkowym życiu nikogo, komu by na nim zależało na tyle, żeby powiedzieć, że mu ubrania strasznie zalatują starociem i zatęchłą wilgocią. W sklepie każdy tylko odsuwa się dyskretnie i szybko zapomina, bo kto tam lubi takie smuty; tylko wchodzą człowieku do środka i uwierają, jak drzazga.

 

5 myśli na temat “Drzazga

Dodaj własny

  1. ale ten człowiek nie zawsze chce pomocy innego człowieka, na na wieść o tym, że „mu ubrania strasznie zalatują starociem i zatęchłą wilgocią ” obraża się i każe się zostawić w spokoju i nie pozwala sobie wyprać ani wywietrzyć domu …. żeby nie wiem jak delikatnie mu to przekazywać. Uwierz mi że starość ma różne oblicza. Wiem co mówię, bo jestem na etapie poznawania jednego oblicza 😦

    Polubienie

  2. Wczoraj spędzając 7 godzin w szpitalnej izbie przyjęć, napatrzyłam się na różne oblicza starości. Jedno z nich obrało postać pana z nogami jak u słonia, śpiącego na siedząco, snem przerywanym przez pielęgniarkę pytającą co chwilę o coś. Drugie oblicze było nieco pozytywniejsze, dwoje starych ludzi, ona na łóżku szpitalnym ustawionym na korytarzu, on tarasując drogę innym pacjentom i biegającym lekarzom okrywa ją różowym kocem i głaska z czułością po włosach. Jeśli już miałabym spędzić swą starość w szpitalu (czego nie chcę) to poproszę drugą opcję.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: